ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
17.01.2025 | Нови Сад изгражда соларнa термална централа за отопление с подкрепата на ЕБВР
17.01.2025 | Уебинар запознава с потенциала на геотермалната енергия в отоплението
10.01.2025 | Хелзинки възнамерява да построи малък модулен реактор за отопление
02.01.2025 | Европейският съвет подкрепи с позиция използването на геотермална енергия
16.12.2024 | ISH 2025 отваря врати за бъдещето на отоплителните системи във Франкфурт
Климатиците в центровете за данни скоро може да се окажат отживелица, ако се съди по предпочитанията на големи компании като Facebook, Ebay и Google, които правят преход от принудителното охлаждане към естествено, използвайки външен въздух, за да регулират температурата на своето ИТ оборудване.
Ebay поддържа новия си център за данни Phoenix чрез 100% свободно охлаждане и то целогодишно, дори и в много топли дни. Центърът за данни на Facebook Prineville в щата Вашингтон също е построен така, че да използва само естествено охлаждане.
Охладителните системи са сред основните потребители на енергия в ИТ центровете за данни. Преминаването към пасивно охлаждане може да доведе до около 20% спестяване на енергия и съответните разходи за нея, според проучване на Green Grid сред операторите на дейта-центрове.
По данни на Green Grid, свободното охлаждане може да се използва целогодишно в повече от 75% от територията на Северна Америка и повече от 97% от територията на Европа, дори на места с температури, по-високи от 45 градуса Целзий. Други страни представят по-голямо предизвикателство, като например Япония, където в някои области външният въздух може да се използва само през 14% от времето.
Източник: GreenTech.bg
Ключови думи: естествено охлаждане дейта центрове вентилация
Област: Технологии
С HovalConnect управлявате отоплението в дома от всяка точка и по всяко време
22 комфортни вентилации Hoval HomeVent трансформират жилищен блок в еталон за съвременен уют
Покривни климатични апарати плюс термопомпи – перфектното ОВК решение от Hoval
Тазгодишното издание на RoomVent ще се проведе в Стокхолм
Hoval пусна онлайн конфигуратор за системни ОВК решения за жилищни сгради
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин
НОВИНИТЕ В ОБЛАСТТА НА ОВК
на специализирания портал HVAC-Bulgaria.com.
БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
29.11.2024 | В Барселона заработи първата в света инсталация за възстановяване на отпаден студ от LNG терминал
11.11.2024 | Иновативна инсталация на INNIO в Австрия съхранява излишъка от енергия през лятото и го използва през зимата
04.11.2024 | Млекопреработвателно предприятие в Норвегия повишава устойчивостта с иновативно решение с термопомпа
21.10.2024 | Hexonic разширява гамата топлообменници от серията JAG с два нови продукта
05.09.2024 | Университетът в Маями ще използва геотермална енергия за постигане на целите за въглеродна неутралност
29.11.2024 | В Барселона заработи първата в света инсталация за възстановяване на отпаден студ от LNG терминал
11.11.2024 | Иновативна инсталация на INNIO в Австрия съхранява излишъка от енергия през лятото и го използва през зимата
04.11.2024 | Млекопреработвателно предприятие в Норвегия повишава устойчивостта с иновативно решение с термопомпа
21.10.2024 | Hexonic разширява гамата топлообменници от серията JAG с два нови продукта
05.09.2024 | Университетът в Маями ще използва геотермална енергия за постигане на целите за въглеродна неутралност
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2025 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.