

ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА

05.12.2025 | Онлайн семинар запознава с авангардни решения за съхранение на топлинна енергия
28.11.2025 | Национален дискусионен форум ще разисква предизвикателствата пред топлофикационния сектор
28.11.2025 | Apollo Goessnitz достави високотехнологични помпи за проект за устойчиво отопление на Берлин
21.11.2025 | Конференция събра германски и български компании за саниране, ВЕИ и ОВК технологии
17.11.2025 | Ново проучване подчертава потенциала на централизираното отопление в енергийния преход








Тази есен при завръщането си в кампуса студентите от Университета на Маями ще открият гледката на започналите строителни дейности на моравата пред Millett Hall. Извършват се сондажи за 520 подземни геотермални кладенци с дълбочина до 850 фута, съобщават от университета.
Проектът предвижда преминаване на сградите в северния кампус – включително Millett Hall – от парно генерирана енергия към отопление и охлаждане чрез геотермален обмен. Това е част плана за действие на Маями за постигане на въглеродна неутралност до 2040 г. в кампуса Oxford.
Ръководителят на проекта Дон Ван Уинкъл отбелязва: "Това е важен проект за постигане на целта за климатична неутралност. Той ще позволи да бъдем много по-малко зависими от изкопаемите горива."
Оливия Херон, директор по устойчивост на Маями, описва геотермалния обмен като използване на земята като батерия за съхраняване на топлина. "През лятото климатиците отнемат топлината от сградите, а енергията отива за затопляне на земята. През зимата съхраняваната в земята топлина ще се използва за отопляване на сградите."
Проектът включва два основни етапа. Първият е пробиване на геотермални кладенци и свързването им със сградите, а вторият е инсталиране на съответното оборудване в сградите, което ще работи с вода от сондажното поле, обяснява Херон.
Проектът за преобразуване на северната охладителна инсталация (North Chiller Plant) в геотермална предвижда:
С реализацията на проекта 72% от сградите в кампуса Oxford ще разполагат с водна инсталация за отопление и охлаждане, използваща геотермална енергия, информират от университета.
Източник: Miami UniversityКлючови думи: Геотермална енергия геотермална топлофикация геотертермални кладенци декарбонизация
Област: ОВК
Национален дискусионен форум ще разисква предизвикателствата пред топлофикационния сектор
Конференция събра германски и български компании за саниране, ВЕИ и ОВК технологии
Уебинар запознава с решения на местно ниво за декарбонизация на отоплението в ЕС
Уебинар разглежда приноса на централизираните мрежи за декарбонизация на отоплението
Термопътища осигуряват чисто отопление и охлаждане в датските домове
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин
НОВИНИТЕ В ОБЛАСТТА НА ОВК
на специализирания портал HVAC-Bulgaria.com.
БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
03.11.2025 | Заработи най-голямата индустриална термична батерия в света
03.10.2025 | Как Париж използва водите на Сена за охлаждане
15.08.2025 | Гъвкави когенерационни централи повишават ефективността на топлофикационните мрежи
18.07.2025 | Най-голямата соларна отоплителна централа в Германия е на финалната права
09.07.2025 | Най-голямата в света пясъчна батерия за съхранение на топлинна енергия заработи във Финландия
03.11.2025 | Заработи най-голямата индустриална термична батерия в света
03.10.2025 | Как Париж използва водите на Сена за охлаждане
15.08.2025 | Гъвкави когенерационни централи повишават ефективността на топлофикационните мрежи
18.07.2025 | Най-голямата соларна отоплителна централа в Германия е на финалната права
09.07.2025 | Най-голямата в света пясъчна батерия за съхранение на топлинна енергия заработи във Финландия
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2025 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.